Tu Mi Wolno

TEATR XL: NA STARE LATA PÓJDĘ DO DZIECI – SCENA Z FORUM

Weź udział w spektaklu, w którym możesz wpłynąć na bieg opowiadanej historii!

Zapraszamy na spektakl realizowany w popularnej na świecie formule teatru forum. Dzięki wskazówkom udzielanym przez widzów każde spotkanie z bohaterami kończy się inaczej. Wpłyń na ich losy i zmień bieg wydarzeń. Odkryj z nami magię teatru zaangażowanego!

O SPEKTAKLU

Poruszająca, niepozbawiona humoru opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Trzydziestodwuletnia Kornelia stara się unikać swojego ojca. Nie, nie był tyranem. Po prostu przez większość czasu źle się przy nim czuła. A już szczególnie w towarzystwie ubóstwianej przez niego jej siostry, Reginy. Tak było od dzieciństwa aż do teraz.

Kornelia nie musiałaby się nad tym zastanawiać, gdyby nie 60-te urodziny ojca. Wtedy właśnie sprawy zdecydowanie się komplikują, a bohaterka staje przed trudnym dla siebie wyborem.

Do jakich zbrodni jesteśmy zdolni wobec siebie, by sprostać oczekiwaniom społecznym? Co nas czeka w odpowiedzi za niesienie pomocy? Jakie koszty emocjonalne, relacyjne i zawodowe będziemy musieli ponieść? Jak poradzimy sobie z ciągłymi poradami, oceną, a nawet krytyką? Czym będzie realne wsparcie w takiej sytuacji?

Widzowie uzyskają  odpowiedzi na te pytania w rozmowie z bohaterami w drugiej części wieczoru!  Dzięki temu będą mieli szansę pokierować Kornelią, pomóc jej w momentach, które ją przerosły. Dopytają, poproszą o wyjaśnienie, a może sami zdecydują się wejść na scenę? Wszystko to po to, aby doprowadzić do pożądanych przez nich rozwiązań! To teatr partycypacyjny, zatem finał prezentowanej historii każdorazowo będzie wyglądał inaczej.  Dzięki aktywnemu uczestnictwu widzów, wieczór zyskuje nowy wymiar – staje się dialogiem o życiu przez sztukę – w końcu opowiadamy o tym, co nas dotyka.

Bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze jest ekscytująco.

*Historia inspirowana “Królem Learem” W. Szekspira i doświadczeniami twórców.

Czas trwania: 120 minut

BILETY DOSTĘPNE NA STRONIE TEATRU XL:

Data

17 lis 2022
Expired!

Czas

20:00 - 22:00
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *