Tu Mi Wolno

Rozwój i Przyjemność: IMPRO w TEATR XL 4 sierpnia WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

 

 

CO?Przyjemność i rozwój: IMPRO w TEATR XL
KIEDY? 4 sierpnia 2022 g.18.30-20.30
GDZIE?
TEATR XL/TU MI WOLNO
BILETY
Wstęp wolny po rezerwacji na rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com
PRZYJEMNOŚĆ I ROZWÓJ
To cykl sierpniowych warsztatów dedykowanych osobom, które zainteresowane są rozwojem osobistym.
W tym rozwojem z wykorzystaniem elementów treningu aktorskiego.

TEATR XL zaprasza na letnie warsztaty improwizacji!

Improwizacja teatralna, to znana na zachodzie od wielu lat metoda działań twórczych, która swoje korzenie ma w pracy aktorów komediowych. Twórca i wynalazca współczesnego IMPRO, Keith Johnstone, wynalazł szereg praktycznych ćwiczeń interpersonalnych, bazujących na eksplorowaniu wyobraźni, pomysłowości, i może przede wszystkim służących wzmacnianiu pracy w zespole. Warsztaty wykorzystujące techniki zaczerpnięte z teatru improwizacji, idealnie sprawdzają się jako część programu wzmacniania umiejętności miękkich, tak potrzebnych wszędzie tam gdzie grupa ludzi, musi tworzyć swoisty jeden organizm. Uczestnicy warsztatów poznają praktyczne narzędzia do ćwiczenia w sobie akceptacji, decyzyjności i współpracy. W bezpieczny sposób postawimy stopę poza strefą komfortu, aby przekonać się że wystąpienia publiczne nie muszą być tak stresujące, i nauczymy się słuchać innych, ale też samych siebie.
Ćwiczenia i tzw rozgrzewki impro, zaczerpnięte ze świata sztuki, oparte o ciągi skojarzeniowe, uczące dwutorowego myślenia, bazujące na archetypach postaci, relacjach oraz statusach, służące w lepszym rozpoznaniu siebie w zbiorowości, oraz uczące podejmowania odpowiedzialności za właściwy komunikat proponowane są w postaci zabawnych gier, które stawiają przed Uczestnikami wyzwanie nieszablonowego myślenia i podejmowania decyzji. Każdy segment ćwiczeń skupia się na nieco innym aspekcie szerokiego spektrum eksplorowanych przez improwizację tematów, a ich trudność jest na niskim poziomie wejścia, bo impro jest dla każdego. W odpowiedzi na oczekiwania Uczestników jestem w stanie dostosować przebieg warsztatów w taki sposób, żeby skupić się najbardziej na tym czego dana grupa potrzebuje.

Improwizacja jaką pragnę zaproponować nie wyklucza nikogo, mało tego, uczy jak porażkę, nieodłączny element uczciwych starań, przekuć w sukces. W ciągu ostatnich dziesięciu lat prowadziłem podobne warsztaty dla dziesiątek podmiotów, dla banków, uczelni, studentów, amatorów, a nawet dzieci.

 

Prowadzący:
Nazywam się Michał Głowacki, jestem aktorem i improwizatorem. Jako członek pionierskiego w Polsce teatru impro Ab Ovo zagrałem setki improwizowanych spektakli w całym kraju. Współpracowałem ze znanymi i lubianymi aktorami, (Roma Gąsiorowska, Elżbieta Romanowska, Paweł Domagała, Artur Andrus, Kacper Kuszewski)i kabaretami, (Hrabi, Łowcy.B, oraz Mumio) ucząc ich wraz z kolegami z teatru sztuki impro. Prowadziłem warsztaty dla przeróżnych grup społecznych i zawodowych, między innymi dla bankowców, właścicieli biur księgowych (co dowodzi potężnej mocy impro!), czy też dla nauczycieli akademickich. Sam również pobierałem nauki od najlepszych improwizatorów z Polski, Francji i Kanady. Poza działalnością stricte aktorską, eksploruję różne dziedziny sztuki. Gram muzykę, dubbinguję, piszę i staram się nie oszaleć. tu i teraz wspólnie, razem. Improwizacja jest dziedziną potrafiącą wydobyć człowieczeństwo z człowieka, pomimo różnych deficytów, kompleksów, uprzedzeń i niedociągnięć jakie towarzyszą każdemu z nas. Improwizacja według mnie dowartościowuje porażkę, pozwala zdystansować się do samego siebie i dobrze się przy tym bawić. To jest jej istota, prostota i sztuka zarazem. Od ponad dekady, z przyjemnością oddaję się zgłębianiom różnorodnych form i przejawów szeroko pojętej improwizacji. Drama, krótkie gry, długie formy, spektakle, eksperymenty muzyczne, to moje główne obszary poszukiwań. Tym się zajmuję, na tym się znam, i tym chcę się podzielić.

 

Współorganizatorem wydarzenia jest TU MI WOLNO, kawiarnia zaangażowana kulinarnie, społecznie i kulturalnie. Stworzona z miłością w sercu warszawskiej Pragi.

Zarówno TEATR XL jak i TU MI WOLNO, znajdują się pod opieką FUNDACJI MIĘDZYNARODOWYCH INICJATYW ARTYSTYCZNYCH ARENA zarządzanej przez artystki Dianę Karamon i Izabelę Górską.

Data

04 sie 2022
Expired!

Czas

18:30 - 20:30
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *